Najbardziej ceniona na świecie

Zachwycająco delikatna i miękka, oddychająca, tak lekka, że unosi się na wietrze niczym puch, antybakteryjna i cienka niczym pajęcza nić. Zupełnie nie gryzie, nie uczula, nie pochłania zapachów, nie rozciąga się i nie trzeba jej prasować przy czym bez problemu można ją prać w pralce. Ochroni przed największym mrozem, ochłodzi w gorące letnie dni. Wyjątkowa tkanina stworzona w całości przez naturę - wełna z owiec rasy Merynos - najbardziej ceniona wełna owcza na świecie.

Łatwa w pielęgnacji

Włókna wełny merynosów są hydrofobowe co powoduje, że zabrudzenia wolniej w nie wnikają, jeśli więc zareagujesz odpowiednio szybko, usuniesz plamę, zanim ona w ogóle powstanie.Produkty z wełny Merino możesz swobodnie prać w pralce w niskiej temperaturze (30 stopni) w płynie do wełny Merino (ja piorę w Granger`s Merino Wash) ale uwaga: bez używania środków zmiękczających. Potem dobrze odwiruj i wysusz rozłożone na płasko.

Nie gryzie

Dzięki temu, że włókna wełny Merino są elastyczne, sprężyste i kilkukrotnie cieńsze od tradycyjnej wełny przy kontakcie ze skórą nie wbijają się, tylko zginają, nie drażniąc przy tym skóry.

Termoaktywna

Włókna włosia owiec Merino oddają ciepło prostując się, gdy temperatura rośnie, a zatrzymują ciepło zwijając się, gdy robi się zimno. Dzięki mikrokanalikom, które umożliwiają stałą wymianę powietrza jest przewiewna, szybko schnie i grzeje nawet gdy jest mokra.Wełna zachowuje naturalne właściwości termoaktywne, które pozwalają dostosować się do panującej temperatury, także po obróbce.

Nie pochłania zapachów

Wełna Merino nie elektryzuje się, nie przyciąga kurzu i nie pochłania zapachów. Duża ilość naturalnej lanoliny pokrywającej jej włókna hamuje namnażanie się bakterii, roztoczy i grzybów, dzięki czemu produkty z wełny merynosów bez trudu utrzymasz w czystości. Aby odświeżyć wykonaną z wełny Merino odzież wystarczy ją po prostu… wywietrzyć :)

Antyalergiczna

Duża zawartość lanoliny w wełnie z merynosów (dużo większa niż w tradycyjnej wełnie) sprawia, że nie osadzają się na niej kurz, roztocza i grzyby co sprawia, że wełna działa antyalergicznie i antybakteryjnie.Zewnętrzna strona włókien składa się z łusek, które tworzą mikrokanaliki umożliwiające stałą wymianę powietrza dzięki czemu materiał pozostaje suchy, a bakterie i roztocza nie mają warunków, aby się namnażać.

Przyjazna środowisku

Wełna z owiec rasy merynos jest surowcem w pełni odnawialnym i biodegradowalnym. Badania przeprowadzone w Nowej Zelandii wykazały, że produkty z wełny Merino w warunkach środowiskowych ulegają całkowitej biodegradacji już po 9 miesiącach! Syntetyki w takim okresie nie rozkładają się w ogóle...

Może też Ci się spodoba :)

jeśli podoba ci się to co robię - podziel się :)